Od 1 marca dzielnicowym w Piechcinie i okolicach jest sierż. sztab. Dawid Rosół, który zastąpił mł. asp. Karola Marciniaka. Z kolei mł. asp. Karol Marciniak przejął osiedle bloków i domków jednorodzinnych w Barcinie po st. asp. Karolu Krawczyku. Mł. asp. Krzysztof Ziętek pracuje na dotychczasowym terenie.

     Decyzję o zmianach podjął komendant komisariatu w Barcinie asp. sztab. Zbigniew Dudziak. Z początkiem marca dotychczasowy dzielnicowy st. asp. Karol Krawczyk został przeniesiony do innych zadań. Jego dzielnicę objął mł. asp. Karol Marciniak. Jego rejon służbowy to Barcin, ulice: Lotników, Artylerzystów, Wojska Polskiego, Pakoska, Mogileńska, Dworcowa, Dr. Krzysia, J. Wojciechowskiego, Kasprowicza, Kochanowskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Orzeszkowej, Reymonta, Sienkiewicza, Słowackiego, Polna, Prusa i Krotoszyńska. Mieszkańcy tych terenów mogą kontaktować się ze swoim dzielnicowym dzwoniąc pod numer: 786 858 619.
     Dotychczasową dzielnicę mł. asp. Karola objął sierż. sztab. Dawid Rosół, który do tej pory służył w Ogniwie Prewencji Komisariatu Policji w Barcinie. Rejon służbowy dzielnicowego to Piechcin, Szeroki Kamień, Aleksandrowo, Sadłogoszcz, Zalesie Barcińskie, Bielawy, Wapienno i Krotoszyn, a można się z nim skontaktować dzwoniąc pod numer 786 858 620.

     Rejon służbowy mł. asp. Krzysztofa Zientka pozostaje bez zmian. Jest to Augustowo, Barcin Wieś, Dąbrówka Barcińska, Gulczewo, Józefinka, Julianowo, Kania, Knieja, Mamlicz, Młodocin, Pturek, Złotowo, Wolice oraz Barcin ul. Żnińska, Plac 1-go Maja, Wyzwolenia, Św. Wojciecha, Kościelna, Mostowa, Kasztanowa, Łąkowa, 4-go Stycznia, Pałucka, Klonowa i Lipowa. Można się z nim kontaktować dzwoniąc pod numer 786 858 621.
     Mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowej Policji w Żninie przypomina, że mieszkańcy gminy Barcin mogą oczekiwać od dzielnicowych pomocy w następujących sprawach:
- rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich,
- podstawowe poradnictwo prawne,
- udzielanie pomocy ofiarom przestępstw,
- udzielanie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie,
- rozwiązywanie problemów rodzinnych o podłożu patologicznym (alkoholizm, narkomania),
- pomoc nieletnim zagrożonym demoralizacją,
- inspirowanie najskuteczniejszych metod technicznego zabezpieczenia mienia,
- przeciwdziałanie zjawiskom sprzyjającym popełnieniu przestępstw i wykroczeń.

Magdalena Kruszka, 7 III 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry