Mieszkaniec budynku gminnego mieszkający nad siedzibą GOPS nie żyje, a siedmioosobowa rodzina została przewieziona do szpitala na toksykologię. W całym budynku strażacy stwierdzili obecność tlenku węgla.

Jeden mężczyzna nie żyje, siedmioro innych osób jest w szpitalu fot. Sylwia Wysocka
Jeden mężczyzna nie żyje, siedmioro innych osób jest w szpitalu fot. Sylwia Wysocka

     24 marca o 4.13 dyżurny PSP w Żninie otrzymał zgłoszenie o zatruciu czadem w gminnej kamienicy w Rogowie przy ul. Kolejowej. W budynku tym na parterze mieści się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a na piętrze dwa mieszkania. W jednym mieszkał samotny mężczyzna, który mimo reanimacji strażaków z PSP i ratowników medycznych nie żyje. Ewakuowano siedmioosobową rodzinę, która trafiła do szpitala. Strażacy podczas prowadzonej kontroli stwierdzili zawartość czadu w pomieszczeniach całego budynku.
     Jak zapewnił nas Mirosław Wrzesiński, oficer prasowy PSP w Żninie strażacy ustalili, że nieszczelny przewód kominowy przechodził przez mieszkanie zmarłego mężczyzny. Cały budynek ogrzewany był z jednego źródła ciepła. Strażacy pootwierali wszystkie okna celem wietrzenia pomieszczeń.
     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 29 marca.

Sylwia Wysocka, 24 III 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry