Drukuj

Szubińscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli alkohol i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 27-latek z Bydgoszczy, który przewoził autem nielegalny towar. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności i grzywna.

     Funkcjonariusza wydziału kryminalnego z Komisariatu Policji w Szubinie ustalili, że 27-letni mieszkaniec Bydgoszczy może przewozić samochodem alkoholi i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Aby sprawdzić te informacje, we wtorek 27 marca po południu, kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na jednej z ulic Szubina do kontroli land rovera. W trakcie przeszukania samochodu mundurowi zabezpieczyli worki foliowe z tytoniem o wadze prawie 40 kg oraz 6 butelek alkoholu. Wszystko bez polskich znaków akcyzy. 
     - Dwudziestosiedmiolatek, który okazał się być właścicielem zabezpieczonego towaru usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego, a następnie został przekazany funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. Działalność sprawcy naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości około 40.000 zł. Mężczyźnie, za przestępstwo z kodeksu karnego skarbowego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna - poinformował st.asp. Damian Moczadło, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle.

Remigiusz Konieczka, 28 III 2018