Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania, których celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Od piątku do poniedziałku na drogach można spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych fot. Remigiusz Konieczka
Od piątku do poniedziałku na drogach można spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych fot. Remigiusz Konieczka

     Od dzisiaj (30 marca) do poniedziałku (2 kwietnia) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą akcję pod nazwą Bezpieczny weekend - Wielkanoc. Dodatkowo w piątek od 6:00 do 22:00 mundurowi będą brali udział w ogólnopolskich działaniach o kryptonimie Prędkość, które mają wyegzekwować od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. 

     Prócz tego policjanci w dniach świątecznych skupią się na eliminowaniu z ruchu osób będących pod wpływem alkoholu. Będą reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Funkcjonariusze skontrolują stan techniczny pojazdów i zwrócą uwagę na oświetlenie i stan ogumienia, sprawdzą czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Policjanci zwracać będą uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

     Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. W Święta może być bardzo zmienna pogoda, dlatego kierowcy winni wziąć to pod uwagę i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Mundurowi radzą, by wyjechać wcześniej, aby nie trzeba się było spieszyć i stresować korkami. Przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić czy samochód jest sprawny, zwrócić uwagę na to czy wszystkie światła działają, czy pojazd ma ważne badania techniczne, a płyny są uzupełnione. Za kierownicę należy wsiadać wypoczętym i nie pod wpływem alkoholu.

     W dni świąteczne obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów: 31 marca od 18:00 do 22:00, 1 oraz 2 kwietnia od 8:00 do 22:00.

Remigiusz Konieczka, 30 III 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry