Od 27 kwietnia kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania pod kryptonimem „Bezpieczny majowy weekend”. Akcja potrwa do niedzieli (6 maja).

     Przed nami długi majowy weekend - to dla wielu z nas czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami.
     „Majowy weekend” charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach spodziewać należy się większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory i ze służbowych motocykli. Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.
     Policjanci w tych dniach będą:          
     - eliminować z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu,
     - reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
     - kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia;
     - sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach,
     - zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

     Policjanci apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze, przestrzeganie przepisów oraz sprawdzenie przed wyruszeniem w trasę, czy samochód jest sprawny, czy ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny są uzupełnione. Zwracają też uwagę, by dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

     MAJOWE ZAKAZY W RUCHU DROGOWYM
     Podczas weekendu majowego obowiązywać też będą ograniczenia w poruszaniu się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz obowiązuje: 30 kwietnia od 18.00 do 22.00, 1 maja od 8.00 do 22.00, 2 maja od 18.00 do 22.00 oraz 3 maja od 8.00 do 22.00.

(mj), 27 IV 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry