Jeden wypadek i dziewięć kolizji drogowych odnotowali policjanci na drogach powiatu żnińskiego w czasie majowego weekendu.

     Weekend majowy, który w tym roku trwał dziesięć dni dla policjantów wiązał się w głównej mierze ze zwiększonym  ruchem pojazdów. Priorytetem działań, jakie podejmowali mundurowi w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

     - W żnińskim garnizonie funkcjonariusze zdecydowanie reagowali na wszelkie wykroczenia, w szczególności nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy brak fotelików do przewożenia dzieci. Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

     Od 27 kwietnia do 7 maja w działaniach wzięło udział 316 policjantów i  8 funkcjonariuszy straży miejskiej. Mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Jeden kierowca prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Na nim również ciążył zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali także dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Na terenie powiatu żnińskiego doszło w czasie majowego weekendu do 9 kolizji drogowych i jednego wypadku drogowego, w którym jeden z uczestników odniósł obrażenia.  

Arkadiusz Majszak, 9 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry