Zwiedzanie komisariatu, pokaz policyjnego sprzętu i radiowozów oraz rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to atrakcje, jakie dla dzieci z Przedszkola Miejskiego w Kcyni przygotowali miejscowi policjanci. Atrakcją dla maluchów była też możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem Rokim.

W miasteczku ruchu drogowego fot. KPP Nakło
W miasteczku ruchu drogowego fot. KPP Nakło

     Biedroneczki i Motylki z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz utrwalić sobie przepisy ruchu drogowego, dzięki wyprawie na miejscowy komisariat.

     - Dzieci obejrzały komisariat oraz wyposażenie, jakim w codziennej służbie dysponują policjanci. Miały możliwość z bliska zobaczyć radiowóz, a ci odważniejsi nawet wejść do środka - zapewnia Justyna Andrzejewska oficer prasowy KPP w Nakle. 

     Policjanci przygotowali dla małych gości pogadankę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Opowiadali dzieciom o przepisach, ze szczególnym naciskiem na te, które szczególnie powinni przestrzegać piesi. Wszystkie poznane przepisy maluchy miały okazję przećwiczyć w mini miasteczku ruchu drogowego. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach.    

     Atrakcją było także spotkanie z policjantem pionu kryminalnego, który na pamiątkę odbijał dzieciom ich odciski palców. Najwięcej wrażeń przyniosło jednak spotkanie z policyjnym psem Rokim, który do komisariatu przyjechał ze swoim opiekunem asp. Łukaszem Królem. Przewodnik opowiedział o podopiecznym, specyfice pracy oraz uczył, jak dziecko powinno się zachować w sytuacji, kiedy zostanie zaatakowane przez agresywne zwierzę.

Sylwia Wysocka, 16 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry