W czasie działań pod nazwą "Prędkość" policjanci z powiatu żnińskiego nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.

     W miniony weekend żnińscy policjanci prowadzili działania pod nazwą Prędkość. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, które są spowodowane przez kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Jak wynika z policyjnych statystyk, w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia tego roku na polskich drogach doszło do 137 wypadków drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu, w których zginęły 142 osoby, w tym poza obszarem zabudowanym 93 osoby.

     Mundurowi oprócz prędkości kontrolowali również stan trzeźwości kierujących, posiadane uprawnienia, przewożony bagaż i stan techniczny pojazdów. - W działaniach wzięło udział 24 policjantów ruchu drogowego, którzy przeprowadzili łącznie 187 kontroli pojazdów. Ujawnili 68 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, za które nałożyli 58 mandatów karnych. Podczas trwania trzydniowej akcji nie doszło do żadnego wypadku drogowego - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie. 

Arkadiusz Majszak, 16 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry