Policjanci ze żnińskiej drogówki prowadzili wspólną akcję z inspektorem Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Inowrocławiu.

     Wspólne działania z inspektorem Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Inowrocławia prowadzone były 10 maja. Policjanci kontrolowali głównie samochody ciężarowe na terenie gminy Barcin. Sprawdzali stan techniczny pojazdów, dokumentację przewozową, czas pracy i odpoczynku kierujących, przewożony ładunek, posiadane uprawnienia i trzeźwość.

     - W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w związku z usterkami technicznymi oraz nałożyli 5 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, między innymi  za brak legalizacji tachografów i nieprawidłowe operowanie przełącznikiem urządzenia rejestrującego aktywność pracy kierowcy - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

Arkadiusz Majszak, 16 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry