Nastoletni mężczyźni zostali zatrzymani w sprawie kradzieży tablic rejestracyjnych. Pod koniec ubiegłego roku na terenie Szubina poszkodowanych zostało dziesięciu właścicieli aut, którym skradziono tablice rejestracyjne z pojazdów.

     Jak informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle, dzielnicowy z komisariatu policji w Szubinie ustalił podejrzanych w sprawie kradzieży tablic rejestracyjnych. Zgłoszenia o tym, że na terenie Szubina ktoś kradnie tablice rejestracyjne zaparkowanych aut, wpłynęły na policję pod koniec ubiegłego roku. Łącznie w sprawie było 10 osób pokrzywdzonych. Każda z tych osób straciła po jednej tablicy.

     - Pokrzywdzeni ponieśli straty finansowe, ale musieli też poświęcić czas na formalności związane z wyrabianiem nowych rejestracji - stwierdziła mł. asp. Justyna Andrzejewska. - Sprawcy tych kradzieży byli bezkarni do czasu. Kilka dni temu dzielnicowy z szubińskiego komisariatu ustalił, że kradzieże to sprawka mieszkańców Szubina.

     Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 17 i 18 lat. Zostali przesłuchani. Każdy z nich usłyszał po dziesięć zarzutów kradzieży. Udało się odzyskać niektóre tablice rejestracyjne.

     - Materiały postępowania z wnioskiem o ukaranie sprawców zostały już skierowane do sądu, który zdecyduje, jaką karę poniosą mieszkańcy Szubina. Młodym mężczyznom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, bądź grzywna do 5 tysięcy złotych.

Magdalena Kruszka, 17 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry