Dwóch mężczyzn na ul. Kcyńskiej w Szubinie zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków. Okazało się, że kierowca znajduje się pod ich wpływem, a pasażer ma je przy sobie.

     Policjanci kryminalni z Szubina ustalili, że 24-letni mieszkaniec miasta może posiadać w mieszkaniach, które użytkuje, narkotyki. Podejrzewali też, że może kierować pojazdem będąc pod ich wpływem.

     - Sprawdzając swoje ustalenia na ul. Kcyńskiej w Szubinie zatrzymali do kontroli "bmw", którym poruszał się mężczyzna - poinformowała mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Nakle. - Jego zachowanie wskazywało, że może być pod działaniem zabronionych substancji.

     Mężczyzna jechał z pasażerem. Kierowca trafił do komendy policji w Nakle i tam został poddany badaniu narkotestem. Wynik okazał się pozytywny i potwierdził, że 24-latek kierował autem będąc pod wpływem środków odurzających. Z kolei u 25-letniego pasażera zatrzymanego bmw funkcjonariusze podczas kontroli znaleźli prawie 4 g suszu. Ponadto podczas przeszukania zajmowanych przez 24-letniego kierowcę mieszkań policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 60 g marihuany.

     Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty.

     - Kierowca "bmw" odpowie za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem, pasażer auta usłyszał zarzut za posiadanie zabronionych środków - informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska.

     Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Magdalena Kruszka, 17 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry