Żnińscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania pod nazwą "Truck & Bus". Mundurowi skontrolowali ponad 30 samochodów ciężarowych i autobusów i zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

     Celem działań pod kryptonimem Truck & Bus na drogach powiatu żnińskiego była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom występującym przy przewozie osób. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców busów, autobusów i samochodów ciężarowych. Kontrolowali trzeźwość kierowców, czas pracy, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów.

     - W działaniach wzięło udział 10 policjantów ruchu drogowego. Mundurowi skontrolowali łącznie 83 pojazdy, w tym 32 samochody ciężarowe i 5 autobusów. Policjanci ujawnili 7 pojazdów, które nie spełniały wymogów technicznych. Trzy pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Ponadto ujawnionych zostało 14 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w tym 6 przez pojazdy ciężarowe. Mundurowi nałożyli łącznie 37 mandatów karnych za popełnione wykroczenia. W 9 przypadkach zastosowali pouczenie. Podczas trwania działań na terenie powiatu żnińskiego nie doszło do żadnego wypadku - relacjonuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

     Akcje o kryptonimie Truck & Bus będą przeprowadzane cyklicznie aby wyeliminować wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Arkadiusz Majszak, 23 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry