Leszek Grzeczka docieka w sprawie zapowiadanej możliwości dowozu mieszkańców na wybory, sekretarz gminy Danuta Rutkowska odpowiada.

     Radny Leszek Grzeczka proponując przy zmianie siedziby głosowania dla mieszkańców Wełny, podpierając się wnioskiem i podpisami mieszkańców by miejscem głosowania wyborczego dla nich były Żerniki a nie Janowiec ze względu na odległość, na fakt, że uczęszczają do kościoła w Żernikach, dzieci do szkoły i emocjonalnie bardziej związani są z tą wsią, usłyszał, że możliwe jest stworzenie dowozu mieszkańców Wełny na wybory do Janowca. Zaznaczyć należy, że w weekendy nie kursuje na tej trasie żaden autobus.

     Kontynuując temat, będąc w kontakcie z mieszkańcami, na ostatniej sesji radny Grzeczka dociekał, w jakim terminie i komu należy zgłaszać chęć skorzystania przez wyborców z transportu do lokalu wyborczego zorganizowanego przez organy administracji? Pytał dalej z jakiego źródła pokrywany jest koszt takiego transportu i czy musi być minimalna liczna wyborców, by taki transport zorganizować?  O odpowiedź poprosił na piśmie, by móc informacje, jak zapewnił radny, przekazać zainteresowanym wyborcom poprawnie co do możliwości ubiegania się o transport w dniu wyborów.
     - Skoro według słów pani sekretarz jest taka możliwość dowozu mieszkańców na głosowanie, to uznałem, że warto poznać szczegóły. Im bliżej wyborów tym pytań ze strony wyborców dotyczących wyborów będzie coraz więcej a warto takie szczegóły znać i o nich informować społeczeństwo - powiedział Leszek Grzeczka.
     Sekretarz gminy Danuta Rutkowska wytłumaczyła nam, że zapewnienie transportu celem dojazdu do lokalu wyborczego dotyczy osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku. Zapewniła też, że taka praktyka na terenie gminy Janowiec Wielkopolski była już praktykowana w latach minionych. Wielkość tej formy pomocy zależy od wielkości środków, jakie gmina otrzyma na organizację wyborów. Co do zgłoszeń potrzeby owego transportu to w stosownym czasie na stronie internetowej ratusza pojawi się informacja o możliwości zgłoszeń zapotrzebowania, z tym że nie będzie to w stylu sieci komunikacyjnej a w uzasadnionym przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych.

Sylwia Wysocka, 23 V 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry