Wydział prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie organizuje warsztaty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

     Zaproszenie na spotkanie kierowane jest do osób dorosłych: pieszych, rowerzystów, a także tych którzy starają się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz tych, którzy już uprawnienia posiadają.

     - Nadrzędnym celem warsztatów jest uświadomienie kierującym jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie wspólne budowanie bezpieczeństwa na drogach - wyjaśnia mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

     Zajęcia poprowadzą policjanci ogniwa ruchu drogowego, którzy omówią obowiązujące regulacje prawne rowerzystów - 11 czerwca od 10.00 do 12.00, a także kierowców - 18 czerwca od 10.00 do 12.00.

     Podczas warsztatów omawiane również będą kwestie związane z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Uczestnicy będą mogli również obejrzeć filmy instruktażowe, obrazujące skutki nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

     Warsztaty mają na celu popularyzowanie prawidłowych zachowań. W szczególności mogą one być przydatne dla młodych kierowców, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w kierowaniu pojazdem.

Arkadiusz Majszak, 7 VI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry