Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia przeciwko Renacie G. – byłej głównej księgowej w Pałuckim Centrum Zdrowia i Elżbiecie G. – byłej pracownicy księgowości szpitala.

     Przypomnijmy, iż sprawa wyszła na jaw 13 czerwca ubiegłego roku, kiedy dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie Roman Pawłowski złożył doniesienie do prokuratury w Żninie dotyczące niegospodarności finansowej w szpitalu. Po podjętych przez dyrekcję działaniach okazało się, że o malwersacje finansowe podejrzane są główna księgowa Renata G. i pracownica księgowości Elżbieta G. Obie panie zostały zwolnione dyscyplinarnie z pracy.

     Śledztwo w tej sprawie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy dobiegło końca. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia przeciwko Renacie G., której zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w okresie od 2006 do 2017r., tj. przez okres 11 lat, wykorzystując zajmowane przez siebie stanowisko głównej księgowej w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie, doprowadziła tę jednostkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 7.074.256 zł, co stanowi czyn z art. 286§1 kk w zw. z art. 294§1 kk w zw. z art. 12 kk. Aktem oskarżenia objęto również współdziałającą z Renatą G. pracownicę księgowości Elżbietę G.

     Jak informuje prokurator Agnieszka Adamska-Okońska – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy obie podejrzane przyznały się do zarzucanego im przestępstwa i wnoszą o dobrowolne poddanie się karze, której elementem będzie oprócz kary pozbawienia wolności, także zobowiązanie do naprawienia szkody na rzecz szpitala.

     Więcej szczegółów w kolejnym wydaniu papierowym tygodnika Pałuki 21 czerwca.

Arkadiusz Majszak, 15 VI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry