Drukuj

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi z gminy Szubin, który został zatrzymany przez policjantów, kiedy pijany kierował citroenem. Na domiar złego okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz jego zachowanie oceni sąd.

     Policjanci z komisariatu w Szubinie podczas patrolu trasy Szubin – Zamość, zwrócili uwagę na citroena xsarę, którego kierowca, jak tylko spostrzegł radiowóz, natychmiast zjechał w drogę gruntową. Zachowanie prowadzącego citroena mężczyzny, wydało się mundurowym podejrzane, dlatego pojechali za nim i zatrzymali do kontroli.

     - Siedzący za kierownicą auta 39-latek nie posiadał dokumentu prawa jazdy. Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec szubińskiej gminy w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na domiar złego, od kierowcy policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem dowiodło, że 39-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, dlatego też został przekazany pod opiekę znajomemu - mówi  mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

     Kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Zachowanie 39-latka oceni sąd.

Remigiusz Konieczka, 21 VI 2018