Szubińscy i bydgoscy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi. Znajdowała się, jak baśniowa kraina Narni, za szafą. Zabezpieczono prawie 300 g suszu. Jej 25-letni właściciel usłyszał już zarzuty wytwarzania i posiadania środków odurzających.

     - Kryminalni z Komisariatu Policji w Szubinie przy współpracy z policjantami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że 25-letni mieszkaniec jednej z podszubińskich wsi w swoim mieszkaniu uprawia konopie - informuje  mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. 

     Żeby zweryfikować te informacje 12 czerwca zapukali pod ustalony adres. Podczas przeszukania, ujawnili, że jedna z szaf, znajdujących się w pokoju, prowadzi do specjalnie przygotowanego pomieszczenia, w którym znajdowały się przyrządy służące do uprawy zakazanych roślin, w tym specjalny namiot, lampa oraz wentylatory. Oprócz znalezionej w tym pomieszczeniu suszącej się łodygi, policjanci zabezpieczyli prawie 300 gram suszu.

- Właściciel tej mini plantacji został zatrzymany i dowieziony do komisariatu. Tam usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i odpowie za wytwarzanie oraz posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa niebawem trafi do sądu - dodaje policjantka.

Remigiusz Konieczka, 21 VI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry