Policjanci z szubińskiego komisariatu zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Szubin podejrzanych o kradzież przewodów telekomunikacyjnych, do której doszło na przełomie kwietnia i maja na terenie budowy drogi S5 w Kołaczkowie. W ręce funkcjonariuszy wpadł również ich wspólnik. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 Zatrzymani znaleźli się w policyjnym areszcie fot. KPP w Nakle
Zatrzymani znaleźli się w policyjnym areszcie fot. KPP w Nakle

     Do kradzieży doszło na przełomie kwietnia i maja br. - Z zawiadomienia, jakie przyjęli mundurowi, wynikało, że nieznany sprawca w krótkich odstępach czasu dokonał kilkukrotnie kradzieży przewodów telekomunikacyjnych o długości około 470 m i uszkodził infrastrukturę telekomunikacyjną w miejscowości Kołaczkowo. Poszkodowana firma zarządzająca budową odcinka drogi S5 wyceniła straty na ponad 50.000 zł - informuje st. asp. Damian Moczadło, p.o. oficer prasowy KPP w Nakle.

     Nad sprawą pracowali szubińscy kryminalni, którzy w poniedziałek 9 lipca ustalili personalia dwóch podejrzanych. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Szubin w wieku 34 i 25 lat. Sprawcy, jeszcze tego samego dnia, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili ich wspólnika, którym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Szubin. Ten mężczyzna również trafił do aresztu, ale następnego dnia.

     - Zebrany materiał dowodowy pozwolił udowodnić mężczyznom kradzież i uszkodzenie sieci telekomunikacyjnej. Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla nich. Zgodnie z kodeksem karnym za "zamach na urządzenia infrastruktury" można orzec karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - dodaje policjant.

Remigiusz Konieczka, 11 VII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry