Trzeźwość blisko 1300 kierowców skontrolowali podczas piątkowej akcji "Trzeźwy kierujący" policjanci w powiecie nakielskim. Mundurowi zatrzymali uprawienia do kierowania pojazdami trzem kierowcom, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Akcja trzeźwy kierujący prowadzona była rano i w godzinach popołudniowych fot. KPP Nakło
Akcja trzeźwy kierujący prowadzona była rano i w godzinach popołudniowych fot. KPP Nakło

     Działania Trzeźwy kierujący policjanci powiatu nakielskiego prowadzili na drogach w piątek, 3 sierpnia. Kontrole trzeźwości prowadzono od wczesnych godzin rannych i w godzinach popołudniowych.

     Podczas prowadzonej akcji mundurowi sprawdzili trzeźwość 1286 kierowców. Prowadzone kontrole dowiodły, że nie wszyscy wsiedli za kierownicę trzeźwi. Łącznie zatrzymano cztery osoby, które pomimo promili w organizmie zdecydowały się prowadzić pojazd. Najwięcej, bo prawie promil alkoholu, miał w organizmie kierowca hyundaia skontrolowany w Szubinie. Pozostali odpowiedzą za prowadzenie pojazdów w stanie po użyciu alkoholu.

     - Trzech kierowców za jazdę na podwójnym gazie straciło prawa jazdy - informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

Sylwia Wysocka, 6 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry