31 sierpnia odbyła się kolejna rozprawa przeciwko oskarżonym Maciejowi K. i Sławomirowi G. o zabójstwo 15-letniej Klaudii i 23-letniej Patrycji. Sędzia Andrzej Rumiński zapowiedział, że sprawa dobiega końca i jeśli nie będzie dodatkowych wniosków ze strony obrońców oskarżonych, to na początku października można się spodziewać mów końcowych.

Maciej K. złożył wniosek o wgląd do akt sprawy fot. Magdalena Kruszka
Maciej K. złożył wniosek o wgląd do akt sprawy fot. Magdalena Kruszka

     Podczas rozprawy 31 sierpnia zeznania złożył Jacek Adamczyk, który w sierpniu 2016 roku, kiedy doszło do zabójstwa dziewczyn z Barcina, był komendantem komisariatu policji w Barcinie. Brał udział najpierw w poszukiwaniu dziewczyn razem z Maciejem K., który jako ostatni widział je żywe. Wówczas nie było jeszcze podstaw do przypuszczenia, że dziewczyny nie żyją, a Maciej K. pozornie deklarował się pomóc w odnalezieniu dziewcząt. Ostatecznie wskazał miejsce ich utopienia. Jacek Adamczyk zeznał, że po odnalezieniu ciał Maciej K. przyznał się do utopienia mieszkanek Barcina.
     Sędzia Andrzej Rumiński wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 2 października, zaznaczając, że sąd będzie zmierzał ku końcowi tej rozprawy. Poprosił o ewentualne składanie wniosków w terminie wcześniejszym. Mecenas Macieja K. nie mógł tego zagwarantować, gdyż oskarżony, którego reprezentuje, złożył wniosek o wgląd do akt. Będzie mógł je czytać przez trzy dni. Potem będzie wiadomo, czy jego mecenas będzie składał jakieś wnioski.

Magdalena Kruszka, 1 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry