4 kierowców straciło prawo jazdy w miniony weekend, kiedy to policjanci z powiatu żnińskiego prowadzili akcję pod nazwą "Ostatni weekend wakacji".

     Działania Ostatni  weekend wakacji rozpoczęły się  31 sierpnia o 6.00 i trwały 31 sierpnia do północy. Policjanci oprócz badania stanu trzeźwości kierowców, kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Reagowali też na wszelkie wykroczenia, w szczególności te, które miały wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

     - W działaniach wzięło łącznie udział 106 policjantów. Przeprowadzono łącznie 149 kontroli drogowych. Niestety dla 4 kierowców, spotkanie tego dnia z policjantami zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy. Jeden kierowca  znajdował się  w stanie nietrzeźwości, 1 w stanie po użyciu alkoholu, a 2  przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mundurowi ponadto zmuszeni byli do zastosowania środków prawnych wobec 74 kierowców za przekroczenie prędkości oraz 3 pieszych, którzy dopuścili się popełnienia wykroczeń w ruchu drogowym. 6 kierowców straciło również dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny swoich pojazdów - informuje asp. sztab. Edyta Gościńska, pełniąca obowiązki oficera prasowego komendanta powiatowego policji w Żninie.

     Na terenie powiatu żnińskiego nie doszło w miniony weekend do żadnego wypadku. Odnotowano dwie niegroźne  kolizje  drogowe.

Arkadiusz Majszak, 5 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry