2 września mundurowi z komisariatu w Szubinie o 8.55 otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Paderewskiego i św. Marcina kierujący czarnym fordem uderzył w barierki ochronne i oddalił się z miejsca zdarzenia. 

     - Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził to zgłoszenie - informuje asp. szt. Damian Moczadło, p.o. oficer prasowy KPP w Nakle. - Przybyli na miejsce mundurowi w czasie patrolowania pobliskich ulic na jednej z nich zauważyli pojazd z uszkodzeniami pokolizyjnymi, który prawdopodobnie uczestniczył w zdarzeniu. Nie daleko samochodu na pobliskim przystanku autobusowym funkcjonariusze zatrzymali kierowcę "forda". Okazał się nim 28-latek nie posiadający stałego miejsca pobytu na terenie RP. Wobec kierowcy użyto alkotestu, który wykazał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

     Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili, że pasażerem pojazdu 36-letni mężczyzna. Jak się później okazało, był osobą poszukiwaną, bo miał do odbycia karę 9 miesięcy pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu starszy z nich w poniedziałek został przewieziony do zakładu karnego. Natomiast 28-letni kierowca odpowie z swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz grzywna za spowodowanie kolizji drogowej.

Remigiusz Konieczka, 6 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry