"Seatem" uderzył w ciężarówkę na głównej ulicy w Kcyni, do tego z blisko promilem alkoholu w organizmie i bez uprawnień. Grożą mu 2 lata więzienia.

     25 września około 11.30 dyżurny KPP w Nakle otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Poznańskiej w Kcyni, gdzie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy ustalili, że kierowca seata cordoby na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarową scanią.

     Od kierowcy seata, mieszkańca powiatu wągrowieckiego, mundurowi wyczuli alkohol. Po badaniu alkomatem okazało się, że 31-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że oprócz tego, iż był pod wpływem alkoholu, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu unieważnione po wydaniu zagranicznego prawa jazdy, a to z kolei zostało zatrzymane przez angielską policję.

     - 31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy w policyjnym areszcie. Następnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Swoją drogą odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień - wyjaśnia mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

     Rozstrzygnięciem sprawy nietrzeźwego i bez uprawnień sprawcy kolizji zajmie się sąd.

Sylwia Wysocka, 1 X 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry