43-letni mężczyzna, wykonując prace związane z wywozem odpadów, został przygnieciony przez "mercedesa", który uderzył w tył śmieciarki.

     6 października na ul. Strażackiej w Rynarzewie pracownik firmy wywożącej odpady czekał przy samochodzie, aż automat opuści opróżniony kosz na śmieci. W tym momencie najechał na niego samochód osobowy.

     - Zgłoszenie o wypadku wpłynęło na stanowisko kierowania szubińskiego komisariatu 6 października około 7.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący "mercedesem sprinterem" 31-letni mieszkaniec gminy Szubin uderzył w tył stojącej na jezdni śmieciarki. W wyniku zdarzenia 43-letni pracownik, który wyładowywał odpady do zsypu auta, został przygnieciony przez "mercedesa". Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca "mercedesa" był trzeźwy - informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

     Okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśniają, pod nadzorem prokuratora, policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie. Ciało ofiary zostanie poddane sekcji zwłok.

     Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeszcze na miejscu kierowca tłumaczył, że oślepiło go słońce. 8 października kierowca został przesłuchany w szubińskiej prokuraturze. Prokuratur Grażyna Pawlaczyk powiedziała, że kierowca podtrzymał to wyjaśnienie. Został zwolniony do domu za poręczeniem majątkowym. 

Remigiusz Konieczka, 10 X 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry