W ręce policjantów ze żnińskiej drogówki wpadli kierowcy, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad dwa, a drugi ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Poza tym jeden z kierowców złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

     Dzięki sygnałom otrzymanym od społeczeństwa, żnińscy policjanci w miniony weekend wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany 20 października w Szelejewie. Alkomat wskazał wówczas, że mężczyzna ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 33-letni mieszkaniec gminy Gąsawa posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
     Z kolei 21 października w Wawrzynkach funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego żninianina, który jechał fiatem cinquecento. Urządzenie kontrolne wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.
     Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im surowa kara. Mieszkaniec gminy Żnin musi się liczyć z długoletnim zakazem prowadzenia pojazdów i karą pozbawienia wolności do lat 2. Gąsawianin, który dodatkowo złamał zakaz sądowy, może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.
     - Postawa osób, które powiadomiły funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach, jest jak najbardziej prawidłowa. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stwarza śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego - zwraca uwagę mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

Arkadiusz Majszak, 25 X 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry