Drukuj

Podczas pięciu dni w ramach akcji "Znicz" w powiecie żnińskim policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę i odnotowali cztery niegroźne zdarzenia drogowe.

     Żnińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję Znicz 2018, która trwała od 31 października do 4 listopada. Działania mundurowych polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Funkcjonariusze zapewniali płynność ruchu w rejonach cmentarzy i reagowali na wszelkie nieprawidłowe zachowania na drogach. Zwracali również uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.  

     - W działaniach wzięło udział łącznie 181 policjantów i 3 funkcjonariuszy straży miejskiej. Podczas trwania akcji doszło do 4 kolizji drogowych. Nie odnotowano żadnego wypadku. Mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził samochód osobowy znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz 2 mężczyzn, którzy kierowali samochodami nie posiadając do tego stosownych uprawnień - podsumowuje działania mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

Arkadiusz Majszak, 7 XI 2018