9 listopada w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy miał rozpocząć się proces w sprawie defraudacji pieniędzy w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie. Sprawa się nie odbyła z powodu choroby byłej głównej księgowej żnińskiego szpitala.

W procesie w charakterze publiczności chciała wziąć udział część załogi Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie. Proces jednak się nie rozpoczął. fot. Arkadiusz Majszak
W procesie w charakterze publiczności chciała wziąć udział część załogi Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie. Proces jednak się nie rozpoczął. fot. Arkadiusz Majszak

     Przypomnijmy, że oskarżonymi w tej sprawie są była główna księgowa w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie Renata G. i była pracownica księgowości Elżbieta G. Obu kobietom bydgoska Prokuratura Okręgowa zarzuca kradzież ponad 7 mln złotych. Proceder w żnińskim szpitalu trwał przez ponad 12 lat.
     Na 9 listopada został wyznaczony pierwszy termin rozprawy. W sądzie stawiła się Elżbieta G. wraz z obrońcą, a także obrońcy Renaty G. Jeden z obrońców Renaty G. wyjaśnił, że 8 listopada po południu oskarżona przedłożyła zwolnienie lekarskie i nie może w procesie uczestniczyć.
     Sąd wyznaczył nowy termin rozprawy na 3 grudnia.
     Szerzej o sprawie napiszemy w najbliższym papierowym wydaniu Pałuk w czwartek, 15 listopada.

Arkadiusz Majszak, 9 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry