Szubińscy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali dwóch pijanych kierowców poruszających się motorowerami. Jednego w Dąbrówce Słupskiej, drugiego w Szubinie.

     Policjanci z szubińskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego przejeżdżając przez Dąbrówkę Słupską zauważyli jadący całą szerokością drogi motorower. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

     - Od 64-letniego kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Nie przeszkodziło mu to jednak, aby na przejażdżkę zabrać pasażerkę. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Szubin miał w organizmie prawie promil alkoholu. Kierowca trzeźwiał w domu - mówi mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. - Niebawem ponownie spotka się z policjantami, którzy przedstawią mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości

     Podczas nocnej służby na terenie miasta na ul. Bema inni policjanci zauważyli motorower, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi. Zatrzymali pojazd do kontroli.

     - Już na pierwszy rzut oka widać było, że 56-latek jest pijany. Potwierdziło to badanie alkomatem, który wykazał w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu - dodaje Justyna Andrzejewska.

     Mieszkaniec szubińskiej gminy trzeźwiał pod opieką znajomego. 56-latek usłyszy zarzuty i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

     Zgodnie z kodeksem karnym mężczyznom za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Remigiusz Konieczka, 28 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry