Policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali 55-letniego mieszkańca Żnina, który prowadził samochód mając w organizmie ponad promil alkoholu.

     27 listopada około 17.00 w Januszkowie policjanci ogniwa ruchu drogowego ze żnińskiej komendy policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda mondeo, 55-letniego mieszkańca Żnina. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Żninianina czeka proces w sądzie oraz dotkliwa kara.    

     - Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata - przypomina mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie. 

Arkadiusz Majszak, 3 XII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry