Policjanci z komisariatu policji w Janowcu wyjaśniają pod nadzorem prokuratury okoliczności wypadku, do którego doszło w Rogowie na drodze krajowej nr 5. Kierowca, który przyczynił się do zdarzenia stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę samochodu fot. archiwum KPP w Żninie
Do zdarzenia doszło w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę samochodu fot. archiwum KPP w Żninie

     29 listopada o 6.40 dyżurny żnińskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Rogowie na drodze krajowej nr 5. Na miejsce udali się kryminalni, a także funkcjonariusze ze żnińskiej drogówki.

     - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Mazda, 57-letni mieszkaniec gminy Rogowo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 5, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem marki Taotao, 53-letniemu mieszkańcowi gminy Żnin, który poruszał się prawidłowo w kierunku Gniezna i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierowca motoroweru doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Żninie - relacjonuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

     Obydwaj kierujący byli trzeźwi. 57-latkowi, który przyczynił się do wypadku, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z komisariatu policji w Janowcu  pod nadzorem prokuratury.

Arkadiusz Majszak, 4 XII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry