Policjanci z Barcina wraz z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

     Funkcjonariusze w towarzystwie pracowników M-GOPS odwiedzili kilkanaście miejsc, w których przebywają bezdomni, żeby sprawdzić czy są przygotowani do nadchodzącej zimy. Kontrolowane były głównie pustostany i ogródki działkowe. Podczas każdej z rozmów przedstawiciele służb informowali bezdomnych o miejscach, które oferują ciepły posiłek i nocleg.  

      Policjanci podkreślają, że okres zimowy jest szczególnie trudny dla osób bez dachu nad głową. Osoby bezdomne poszukują miejsc, w których mogą się choć trochę ogrzać. Niskie temperatury mogą stanowić bowiem dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo.

     - Nie bądźmy obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Każda informacja o takim przypadku, przekazana odpowiednim służbom, może uratować komuś życie - apeluje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

Arkadiusz Majszak, 5 XII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry