28 stycznia ok. 19.00 na odcinku drogi krajowej nr 5 w Sobiejuchach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Droga była całkowicie zablokowana.

     - Ze wstępnych ustaleń policjantów  pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki "audi"`, 42-letni bydgoszczanin, poruszając się w kierunku Bydgoszczy, na łuku drogi, nie zwalniając wjechał w barierę drogową, po czym najechał na wysypane na poboczu kruszywo, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył lewym bokiem  w przód samochodu ciężarowego nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku - relacjonuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

     Kierujący audi z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy, natomiast 36-letniemu kierowcy dafa, mieszkańcowi powiatu radzyńskiego w województwie lubelskim  zespół pogotowia ratunkowego udzielił niezbędnej pomocy medycznej na miejscu.

     Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazdy.  Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy, posiadał stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami.

     Ponieważ kierowca audi doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni zdarzenie została zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny żnińskiej komendy policji.

(am), 28 I 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry