Policjanci ze żnińskiej "drogówki" prowadzili działania pod nazwą "Telefony". W czasie akcji funkcjonariusze zatrzymali 13 kierowców, którzy korzystali z telefonu podczas jazdy.

     25 stycznia podczas krajowych działań Telefony policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej komendy zwracali szczególną uwagę na kierowców korzystających z telefonów w trakcie jazdy. Przepisy zabraniają korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku podczas jazdy samochodem. Za tego typu wykroczenie kierowca może zostać ukarany mandatem w kwocie 200 złotych oraz 5 punktami karnymi.

     - W piątkowych działaniach udział wzięło 11 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali łącznie 76 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 33 wykroczenia, w tym 13 związanych z używaniem telefonu podczas jazdy - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie. I dodaje: - Pamiętajmy, że korzystanie z telefonu w trakcie jazdy może spowodować dekoncentrację, a my w tym czasie przejeżdżamy kilkadziesiąt metrów bez żadnej kontroli. Takie zachowanie kierowców stanowi ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla wszystkich użytkowników dróg.

Arkadiusz Majszak, 30 I 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry