Policjanci ze żnińskiej "drogówki" zatrzymali 41-letniego kierowcę, który wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu.

     8 marca kilkanaście minut przed 18.00 na drodze krajowej nr 5 w Czewujewie policjanci zauważyli renault, którego kierowca wyprzedzał inny samochód w zabronionym miejscu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, 41-latka z powiatu tczewskiego, do kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna nie powinien prowadzić auta, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania. Zostały one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej w 2009 roku przez starostę tczewskiego. Za nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

     Za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Arkadiusz Majszak, 13 III 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry