Żnińscy dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” odwiedzili szkoły, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, aby przekazać plakaty z danymi kontaktowymi. Rozwieszano je w widocznych i ogólnodostępnych miejscach, tak aby każdy mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     Dzielnicowi na terenie całego powiatu żnińskiego, podczas codziennej służby, przekazywali plakaty przypominające i promujące program „Dzielnicowy bliżej nas” którego głównym założeniem jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Plakaty zawierają również informację na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Są to aplikacje, które mają ułatwić kontakt obywateli z policją. Do dzielnicowego z danego rewiru można zwrócić się o pomoc, poradę prawną oraz poinformować o sytuacji stwarzającej zagrożenie dla bezpieczeństwa.
     Plakaty zostały umieszczone w miejscach ogólnodostępnych, m.in. gazetkach szkolnych, gablotach sołeckich i klatkach schodowych, dzięki czemu mieszkańcy w łatwy sposób znajdą informacje o funkcjonariuszu nazywanym „policjantem pierwszego kontaktu".

tekst i zdjęcie nadesłane przez mł. asp. Wioletę Burzych, Oficera Prasowego KPP w Żninie

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry