W czwartek 4 kwietnia ponad dwadzieścia minut po północy strażacy wyjechali do pożaru domu jednorodzinnego w Rynarzewie.

Dom po pożarze wymaga całkowitego remontu fot. Remigiusz Konieczka
Dom po pożarze wymaga całkowitego remontu fot. Remigiusz Konieczka

     Jak nam powiedział oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle kpt. Bartosz Walkowiak, strażacy skupili się na gaszeniu ognia i na udzieleniu pomocy przedmedycznej domownikom. Kobiecie, która wyskoczyła przez okno ratując się przed pożarem, mężczyźnie, któremu miał poparzone przedramię i trzeciej osobie w formie pomocy psychologicznej. W akcji wzięło udział 7 zastępców straży (25 strażaków).

     Z wstępnych szacunków wynika, że wysokość strat to aż 230.000 zł. Ustalono, że wstępną przyczyną pożaru może być zwarcie w instalacji elektrycznej, ale ostateczną przyczynę wskaże policyjne dochodzenie.

     Mieszkańcy już zorganizowali pomoc. Jest puszka w sklepie wielobranżowym u sołtys Iwony Kornackiej przy ul. Rynek 12. Prócz pieniędzy potrzebne są materiały budowlane, meble, obuwie i odzież. Szczegółowe informacje udziela pani sołtys Rynarzewa (tel. 605-785-542).

Remigiusz Konieczka, 5 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry