1383 sprawdzenia stanu trzeźwości, ujawniono jednego kierującego po użyciu alkoholu oraz dwóch bez uprawnień do kierowania - to efekt działań pod nazwą „Trzeźwy Kierujący” jakie przeprowadzili żnińscy mundurowi.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W poniedziałek, 8 kwietnia policjanci żnińskiego garnizonu prowadzili działania o nazwie „Trzeźwy kierujący”. Ich celem było eliminowanie z ruchu  drogowego kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów i dla innych użytkowników dróg.
     W działaniach wzięło udział 22 policjantów, którzy przeprowadzili łącznie 1383 kontroli trzeźwości. W jednym przypadku kierujący motorowerem znajdował się po użyciu alkoholu. Ponadto 2 kierowców nie stosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

nadesłała asp. szt. Edyta Gościńska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 11 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry