Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta, wracającego do domu po służbie, a na co dzień pełniącego służbę w Posterunku Policji w Łabiszynie, zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

fot. KPP Żnin
fot. Remigiusz Konieczka

     W środę, 10 kwietnia około godziny 22.00 sierż. szt. Michał Tylak, dzielnicowy z Posterunku Policji w Łabiszynie, wracając po służbie do domu, zauważył jadący z przeciwnego kierunku samochód, który używał świateł drogowych niezgodnych z przepisami. Policjant dał sygnał kierowcy, by je zmienił. Ten dostosował się, ale tor jazdy auta wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

     Dzielnicowy zawrócił i nakazał kierowcy, by się zatrzymał. Wtedy policjant podbiegł do auta, otworzył drzwi od strony mężczyzny i wyjął kluczyki ze stacyjki. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego, a ten na miejsce wysłał patrol. Kontrola trzeźwości wykazała, że kierowca miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dalej już nie pojechał. Dodatkowo okazało się, że 31-latek całkiem niedawno stracił prawo jazdy właśnie za jazdę po pijanemu.

     Zachowanie sierż. szt. Michała Tylaka to kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

nadesłał asp. szt. Artur Kędzierski, 12 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry