Barcińscy mundurowi zatrzymali 32-latka, który kierował samochodem ciężarowym będąc pod wpływem środków odurzających. Jego zachowanie oceni sąd, do którego trafi akt oskarżenia.  

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W sobotę (13.04.19) w godzinach nocnych barcińscy mundurowi w miejscowości Krotoszyn zauważyli pojazd, którego tor jazdy wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.
     Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę. 32-latek zachowywał się nerwowo, był pobudzony. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, jednak urządzenie wykazało, że jest trzeźwy. Policjanci poddali go także sprawdzeniu na testerze narkotykowym Drager DrugTest 5000. Wówczas okazało się, że przypuszczenia policjantów były trafne. Urządzenie wskazało na obecność środków odurzających  w organizmie. W związku z powyższym od mieszkańca gminy  Barcin została pobrana krew do badań laboratoryjnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
     32-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

nadesłała asp.szt. Edyta Gościńska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 15 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry