Żnińska drogówka zatrzymała 21-latka, który kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo posiadał woreczek z zabronioną substancją. Teraz czeka go proces.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W sobotę (13 kwietnia) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki renault scenic. Kierowca podczas legitymowania zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. 21-latek został zbadany alkomatem, jednak urządzenie wykazało, że jest trzeźwy. Policjanci poddali kierującego sprawdzeniu na testerze narkotykowym Drager DrugTest 5000. Urządzenie wskazało na obecność narkotyków - amfetaminy. W związku z powyższym od mieszkańca powiatu bydgoskiego została pobrana krew do badań laboratoryjnych.
     Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto w miejscu zamieszkania zatrzymanego ujawniono środki odurzające w postaci suszu roślinnego.
     13 kwietnia 21–latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Drugi zarzut za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.
     15 kwietnia zatrzymanego doprowadzono przed oblicze prokuratora, który zadecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.

nadesłała asp. szt. Edyta Gościńska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 16 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry