Funkcjonariusze żnińskiej komendy zatrzymali w niedzielę 58-latka z gminy Janowiec Wlkp. i 43-latka z gminy Żnin, którzy kierowali samochodami osobowymi pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grozi im surowa kara.  

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W niedzielę (12 maja) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej zatrzymali w Janowcu Wlkp. do kontroli 58-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki opel astra. Mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego. Sprawdzili jego trzeźwość na urządzeniu kontrolno-pomiarowym, które wskazało ponad 0,70 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
     Również w niedzielę (12 maja) dzielnicowi ze żnińskiej komendy podczas kontroli drogowej w miejscowości Rydlewo zatrzymali samochód marki ford focus, gdzie kierujący 43-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości a badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto na podstawie sprawdzenia w policyjnych systemach ustalono, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
     Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni staną przed sądem. Za popełnione przestępstwa czeka ich dotkliwa kara - grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wobec sprawców takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych.

nadesłała asp. szt. Edyta Gościńska, KPP w Żninie

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry