Reklama w kalendarzu

23 maja w Sądzie Rejonowym w Szubinie ruszył proces przeciwko Maciejowi K. z Barcina, znanemu jako Rambo. Jest on oskarżony o atak na strażnika miejskiego i uszkodzenie samochodu służbowego Straży Miejskiej.

Maciej K. wcześniej zgłaszał chęć zmiany adwokata. Tym razem konsultował się z nim i współpracował. fot. Magdalena Kruszka
Maciej K. wcześniej zgłaszał chęć zmiany adwokata. Tym razem konsultował się z nim i współpracował. fot. Magdalena Kruszka

     Sędzia Jacek Tadych wysłuchał wyjaśnień Macieja K., który tłumaczył, że jednie bronił się przed strażnikami. Zaprzeczył, że kopnął strażnika miejskiego z Barcina Jakuba M. w krocze i że godził go nożem. Przyznał, że faktycznie nóż wyciągnął, ale trzymał go w taki sposób, że ostrze nie było skierowane w stronę strażnika miejskiego. Nóż miał służyć jedynie do obrony.

     Do zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku na parkingu przy Tesco w Barcinie. Strażnicy miejscy podjęli interwencję, gdyż zauważyli Macieja K. trzymającego otwartą butelkę z piwem. Strażnicy zeznali, że chcieli mężczyznę tylko pouczyć, a ten wlał im piwo do samochodu przez otwartą szybę, a następnie rozbił butelkę o samochód. Następnie doszło do przepychanki. Strażnicy miejscy zeznali, że to Maciej K. był agresywny i wymachiwał nożem. Miał kopnąć jednego z nich w krocze, a następnie godzić nożem w ramię powodując otarcia naskórka i zaczerwienienia. Biegły sądowy wykluczył, że opisane obrażenia mogły powstać na skutek użycia noża.

     Na poprzedniej rozprawie Maciej K. awanturował się, wyzywał obecnych na sali strażników miejskich, domagał się zmiany sędziego i adwokata. Rozprawa została przerwana. Tym razem Rambo był spokojny i po kolei opowiadał swoją wersję zdarzeń.

     Więcej na ten temat w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 30 maja.

Magdalena Kruszka, 24 V 2019

 

 

 

Materiał powstał w ramach projektu „InForMe 2.0 – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych”, realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

 

 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry