8 czerwca o 6.50 dyżurny w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Żninie otrzymał zgłoszenie o płonącej ładowarce na terenie składowiska odpadów Novago Żnin w Wawrzynkach.

fot. KP PSP Żnin
fot. KP PSP Żnin

     Jak poinformował kpt. Mirosław Wrzesiński, rzecznik prasowy w KP PSP w Żninie, na miejsce zadysponowane zostały 2 JRG ze Żnina i 1 zastęp OSP Wawrzynki. Okazało się, że na placu firmy pali się ładowarka komatsu do śmieci.

     - Nie było zagrożenia przedostaniem się ognia na składowane odpady. Pożar został ugaszony, po około godzinie wszystkie jednostki gaśnicze  wróciły do bazy. Koparko-ładowarki zapaliła się prawdopodobnie w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej. Z rozmów z przedstawicielami firmy wynikało, że po tym pożarze maszyna prawdopodobnie nadaje się tylko na złom - powiedział kpt. Mirosław Wrzesiński.

Karol Gapiński, 8 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry