10 czerwca w bydgoskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiadają dwie byłe pracownice księgowości w żnińskim szpitalu: Renata G. i Elżbieta G.

 Na procesie pojawiła się dość liczna delegacja pracowników Pałuckiego Centrum Zdrowia fot. Arkadiusz Majszak
Na procesie pojawiła się dość liczna delegacja pracowników Pałuckiego Centrum Zdrowia fot. Arkadiusz Majszak

     Na rozprawę nie stawiła się Renata G. Jej obrońcy przedłożyli zwolnienie od lekarza psychiatry, którego sąd nie uwzględnił i rozpoczął proces pod nieobecność oskarżonej. Stawiła się natomiast Elżbieta G., która odmówiła składania zeznań i zgodziła się jedynie odpowiadać na pytania swojego obrońcy. W tej sytuacji sędzia odczytał jej składane wcześniej zeznania, które podtrzymała. Odczytane zostały również zeznania Renaty G., które złożyła na etapie postępowania prokuratorskiego. Na pierwszej rozprawie w charakterze świadka został również przesłuchany dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia Roman Pawłowski.

     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 13 czerwca.

Arkadiusz Majszak, 10 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry