Przestrzegamy przed nową i coraz bardziej powszechną metodą działania przestępców. Oszust podszywa się pod osobę znajomą na jednym z portali internetowych najczęściej Facebook, prosi o wygenerowanie i przesłanie kodu BLIK. Apelujemy o rozwagę przy podawaniu kodów do kont internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny.

     Policjanci KPP Żnin w ostatnim okresie otrzymali kolejne już zgłoszenie o oszustwie „na BLIK-a”. Tym razem oszust przełamując elektroniczne zabezpieczenie na koncie portalu społecznościowego w imieniu pokrzywdzonych napisał do znajomych prośbę o pożyczenie pieniędzy poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. W wyniku tego pokrzywdzeni przekazali na wskazane konta pieniądze w kwocie 2000 zł oraz 300 zł.
     Apelujemy o rozwagę przy podawaniu kodów do kont internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny. Oszustwo na „BLIK-a” to nowa metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Przestępcy pokonując zabezpieczenia internetowe, uzyskują dostęp do naszych aplikacji i podszywają się za znajomą/znajomego. Pod pretekstem potrzeby zrealizowania pilnego przelewu zwracają się z prośbą o wygenerowanie kodu BLIK celem realizacji płatność

nadesłał Dyżurny Zespołu Dyżurnych KPP w Żninie asp.szt. Edyta Gościńska, 16 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry