Policjanci żnińskiej "drogówki" w ostatnim czasie dwukrotnie zatrzymali prawo jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Przypominamy, że w takim przypadku uprawnienia do kierowania są obligatoryjnie zatrzymywane na okres 3 miesięcy.

     14 sierpnia 2019 r. na drodze powiatowej w miejscowości Janowiec Wieś policjanci żnińskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli samochód marki mercedes. Kierowca w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 66 km/h. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy 33-letniemu kierującemu, a ponadto ukarali go mandatem karnym.

     W poniedziałek (19 sierpnia 2019 r.) w miejscowości Murczyn na drodze wojewódzkiej mundurowi zatrzymali audi, bo 32-letni kierujący przekroczył prędkość o 58 km/h. W tym przypadku funkcjonariusze również zatrzymali kierującemu prawo jazdy i ukarali mandatem karnym.

     Obaj nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

     W obu przypadkach pomiar prędkości został zarejestrowany za pomocą ręcznych mierników prędkości.

nadesłał Dyżurny Zespołu Dyżurnych KPP w Żninie asp.szt. Edyta Gościńska, 22 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry