W środę 18 września w Szubinie zostały przeprowadzone ćwiczenia dowódczo-sztabowe nakielskiej komendy powiatowej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach ćwiczeń obronnych pod kryptonimem "Kobra-19" organizowanych przez nakielskie Starostwo Powiatowe.

W ćwiczenia "Kobra-19" zaangażowany został Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji fot. Piotr Bembenek
W ćwiczenia "Kobra-19" zaangażowany został Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji fot. Piotr Bembenek

      Zadaniem ćwiczeń było sprawdzenie współpracy policji, służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu nakielskiego. W ramach organizowanego przez Starostwo Powiatowe przedsięwzięcia, policjanci z Nakła i Bydgoszczy przeprowadzili swoje ćwiczenia dowódczo-sztabowe.

      - Epizod praktyczny ćwiczeń odbył się w szubińskim Urzędzie Miejskim, do którego zgodnie ze scenariuszem, wdarli się uzbrojeni napastnicy. Jeden z agresorów zaatakował pracownice Biura Obsługi Klienta. Drugi, po wzięciu zakładnika, zabarykadował się z nim w sali konferencyjnej ratusza - informuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. - Jeden z agresorów został obezwładniony przez przybyłych na miejsce dzielnicowych. Do uwolnienia drugiego zaangażowano negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. Równocześnie prowadzono także ewakuację pracowników urzędu, a funkcjonariusze Straży Pożarnej udzielali rannym pomocy medycznej.

      Jak wyjaśniła Justyna Andrzejewska, ćwiczenia dowódczo-sztabowe miały na celu sprawdzenie przygotowania służb na wypadek zaistnienia zdarzenia kryzysowego. Zakończeniem ćwiczeń było ich omówienie. 

Remigiusz Konieczka, 20 IX 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry