Poważne konsekwencje grożą 34-latkowi, którego zatrzymali barcińscy „patrolowcy”. Kierujący motorowerem miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

fot. KPP Żnin

     Do zdarzenia doszło w sobotę (28.09.19) w Barcinie. Policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, którego sposób poruszania się nasuwał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Sprawdzenie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie 34-latka. Dalsze czynności ujawniły kolejne uchybienia. Okazało się, że pojazd, którym jechał barcinianin, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz przeglądu. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu. 
     Mężczyznę czeka teraz proces w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto kierowca nie uniknie kary za popełnione wykroczenia.  

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 30 IX 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry