Żnińscy policjanci prowadzili poszukiwania 72-letniej mieszkanki powiatu. Kobieta, podczas grzybobrania oddaliła się od będących wspólnie z nią członków rodziny i nie dotarła do ustalonego wcześniej miejsca. Niesprzyjające warunki atmosferyczne stanowiły realne zagrożenie dla jej życia i zdrowia. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu rodziny oraz przedstawicieli różnych służb, kobieta została w porę odnaleziona.

fot. KPP Żnin

     W niedzielę (29.09.19) około 18.30 dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 72-latki, która wraz z rodziną wybrała się na grzybobranie w miejscowości Pszczółczyn. Kobieta odłączyła się od rodziny, nie przyszła do miejsca, w którym umówili się członkowie rodziny po zakończonej wędrówce po lesie. Krewni przez kilka godzin na własną rękę próbowali odszukać seniorkę, jednak bez skutku. Dlatego zwrócili się o pomoc do mundurowych.  
     Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania, przeczesując leśne tereny. W działania zaangażowanych było 91 policjantów, w tym 24 funkcjonariuszy OPP w Bydgoszczy oraz 13 strażaków OSP Łabiszyn i Lubostroń. W gotowości czekali kadeci Szkoły Podoficerskiej PSP w Toruniu. Po ponad trzech godzinach poszukiwań 72-latka została odnaleziona.
     Dzięki szybkiej reakcji rodziny oraz funkcjonariuszy różnych służb nie doszło do tragedii. Ważne jest, aby nie być obojętnym na los innych ludzi i ich problemy, a w przypadku zagrożenia, informować o tym właściwe służby. W ten sposób można uratować komuś życie.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 30 IX 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry