Policjanci OPP Bydgoszcz zatrzymali kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem, pomimo, iż sąd mu tego zakazał. 48-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Żnin

     W czwartek (3.10.2019) około 13.00 w Wenecji funkcjonariusze oddziału prewencji policji w Bydgoszczy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu żnińskiego, zatrzymali do kontroli samochód marki opel movano. Kierował nim 48-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Funkcjonariusze poprosili kierowcę o okazanie prawa jazdy. Wówczas mężczyzna poinformował, że dokument posiada, jednak zostawił go w domu. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że kierowca próbuje wprowadzić policjantów w błąd. Okazało się bowiem, że gnieźnianin posiada trzy obowiązujące zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lutego 2022 roku wydane przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. 45-letni pasażer, który okazał się właścicielem pojazdu został ukarany mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej do tego stosownych uprawnień.
     Mieszkaniec Gniezna został zatrzymany i przewieziony do żnińskiej komendy. Tam usłyszał zarzuty niestosowania się do orzeczonych przez sąd zakazów. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 6 X 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry